FOTO LAJM/ Tirana, kryeqyteti i BE-së për një ditë: Çfarë po ndodh tani në qiell

schedule11:31 - 6 Dhjetor, 2022

schedule 11:31 - 6 Dhjetor, 2022

Tirana është kthyer në kryeqytetin e BE-së gjatë 24 orëve të fundit ku kryeministri Rama është duke i prirë liderëve europianë dhe të Ballkanit drejt sallës ku do të zhvillohet samiti sotëm.

Kjo është një ditë e rendësishme për kryeqytetin shqiptar, nga i cili sot po transmetohet në gjuhët e të gjithë BE-së.

Që prej orëve të para të mëngjesit dhe deri më tani, në Shqipëri kanë ardhur liderët europianë. Kjo vërehet edhe në hartën e trafikut ajror të Shqipërisë të siguruar nga Abcnews.al, ku siç duket avionët e liderëve të BE-së kanë fluturuar drejt Tiranës duke u ulur në Rinas. /abcnews.al