FOTO/ Formacionet e mundshme të supersfisës Inter-Roma

schedule23:35 - 30 Shtator, 2022

schedule 23:35 - 30 Shtator, 2022

Në ndeshjen kryesore të xhiros së tetë të Serisë A italiane mbrmjen e së shtunës do të përballen Inter dhe Roma.

Ndeshja luhet në San Siro të shtunën.

Statistikat:

– Interi nuk ka humbur ndaj Romës në Serie A që nga shkurti 2017 (4 fitore, 6 barazime).

– Në 3 ndeshjet e fundit të kampionatit italian ndaj Romës, Interi fitoi duke shënuar nga tre gola – 3:1, 3:0, 3:0. /G.D abcnews.al/

Formacionet e mundhsme: