FOTO/ Çifti martohet në dyqanin ku u takua për herë të parë, klientët ishin të ftuar

schedule22:17 - 1 Dhjetor, 2022

schedule 22:17 - 1 Dhjetor, 2022

Një çift të moshuarish në Arizona u martua muajin e kaluar në dyqanin ushqimor ku u takuan për herë të parë. Më 19 nëntor, Brenda Williams, 72 vjeç dhe Dennis Delgado, 78 vjeç, i thanë “Po” njëri-tjetrit pikërisht në vendin ku nisën dhe shkëndijat e para të dashurisë në gusht të vitit 2021.

Në atë kohë, Brenda po kërkonte për majonezë kur ai i foli. Pas një bisede të shkurtër, ata shkëmbyen numrat e telefonit. Nëntë muaj pas bisedës së tyre të parë, dyshja u kthyen sërish në dyqanin në fjalë për t’u martuar. Klientët ishin të ftuar në dasmë dhe me çdo buqetë vinte një kavanoz majonezë.

Brenda kishte veshur një fustan blu mbretëror për ditën e madhe Ndërkohë Denis kishte veshur pantallona të zeza me një kopsë gri lart

Brenda dhe Dennis ishin të dy të martuar për 75 vjet përpara se të lidheshin me martesë muajin e kaluar.

/abcnews.al