Formacioni i mundshëm i Kosovës ndaj Gjeorgjisë

schedule12:05 - 12 Tetor, 2021

schedule 12:05 - 12 Tetor, 2021

Përfaqësuesja e Kosovës do të zhvillojë sot ndeshjen kundër Gjeorgjisë në kuadër të Kualifikuese të Botërorit “Katar 2022”. Ndeshja do të luhet në stadiumin “Fadil Vokrri” në orën 20:45.

Dardanët kanë 4 pikë në Grupin B, ndërsa ata do tentojnë t’I marrin përsëri fitoren Gjeorgjisë, këtë herë në stadiumin e tyre para syrit të tifozëve.

Bernard Challandes në konferencës për media bëri të ditur se lojtarët duhet të luajnë më shumë fizikisht dhe mos  bëjnë gabimet e njëjta si në humbjen 3-0 ndaj Suedisë javën e kaluar.

Sipas “telegrafisport”, timonieri  zviceran pritet të rreshtojë skuadrën me skemën 4-3-3.

Kujtojmë se Dardanët e fituan takimin e parë ndaj  Gjeorgjisë me rezultat 1-0 me gol të realizuar nga  Vedat Muriqi.

 

Kosova (4-3-3): Muric – Vojvoda, Rrahmani, Fazliji, Aliti – Dreseviq, celina, Loshja –  Rashica, Rashani, Muriqi

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Telegrafi Sport (@telegrafisport)

/abcnews.al