Formacionet zyrtare të sfidave te sotme në “Abissnet Superiore”

schedule13:31 - 23 Tetor, 2021

schedule 13:31 - 23 Tetor, 2021

“Abissnet Superiore” do të luaje dy sfidat e ditës së sotme, në kuadër të javës së gjashtë. Të dy takimet do të luhen në orën 13:45.

Laçi në kërkim të fitores së parë, me Kastriotin që kërkon vazhdimësinë pas fitores më Skëndërbeun.

Formacionet zyrtare:

Kastrioti (4-2-3-1): Sali; Neziri, Karakaçi, Grgiç, Rami; Mëllugja, Onanuga; Basha, Greca, Çela, Ajazi

Laçi (4-3-3): Dajsinani; Roganovic, Malota, Ignatoviç, Ziko; Shehu, Lushkja, Deliu; Velija, Mazrekaj, Gouindo

 

Nga krahu tjetër Egnatia është surpriza e këtij kampionati deri tani, që sfidon kampionët në fuqi të cilët vijën pas humbjes me Tiranën dhe në këtë ndeshje do të kërkojnë të rikthehen tek fitorja.

Formacionet zyrtare:

Egnatia (4-3-3): Puja; Ymeralilaj, Krasniqi, Krivanjeva, Allmuça; Telushi, Bardis, Iseni; Çyrbja, Imeri, Pedro Augusto

Teuta (4-2-3-1): Qirko; Todorovski, Selmani, Ivanoviç, Jackson; Aleksi, Daja; E. Vila, kallaku, Plaku; Koubemba.

/f.a/abcnews.al