Formacionet zyrtare Mali i Zi U21-Shqipëri U21/ Shpresat duan fitoren

schedule14:53 - 21 Nëntor, 2023

schedule 14:53 - 21 Nëntor, 2023

Kombëtarja U21 zbret sot në fushë përballë Malit të Zi në transfertë, në orën 15:00, e vlefshme për kualifikueset e Europianit “Sllovaki 2025”.

Djemtë e drejtuar nga Alban Bushi do të kërkojnë që të harrojnë turpërimin që morën përballë Rumanisë disa ditë më parë , kur u mundën 5-0 dhe të ngjiten sërish në vendin e dytë.

Nga ana tjetër, Mali i Zi ka arritur vetëm një fitore përballë Armenisë në këtë fushatë kualifikuesesh./ h.ll/abcnews.al

FORMACIONET ZYRTARE: