Formacionet zyrtare: Kukësi përqendrohet në mesfushë, Vllaznia luan në sulm

schedule12:55 - 24 Tetor, 2021

schedule 12:55 - 24 Tetor, 2021

Kukësi-Vllaznia është nja nga sfidat interesante e javës së gjashtë të “Abissnet Superiore”. “Derbi” i dy trajnerëve të huaj që ndodhet në kampionatin shqiptarë, reskeptivisht te Kukësi Diego Longo, ndërsa te Vllaznia Thomas Brdariç.

Verilindorët dhe shkodranët bëjnë një lojë të ngjashme dhe duket sikur fizionomia e lojës së trajnerëve është e njëjtë. Lojë sulmuese për të bërë të mundur fitimin e ndeshjes. Edhe në këtë takim nuk do mungojë diçka e tillë nga skuadra verilindore dhe ajo shkodrane.

Trajnerët do përdorin skemën 4-3-3 për të përplasur brinjët mes tyre, dhe për të marrë fitoren duke lënë pas një rival direkt për titullin kampion.

Formacionet zyrtare:

Kukësi: Tafas – Peposhi, Lulaj, Bytyçi, Ndreca – Gj.Taipi, De Lucas ,Sh.Taipi – Hila,  Feijao, Milunoviç

Vllaznia: Zogoviç – Gurishta, Adili, Dianje, Hakaj – Heriç, Da Silva, Jonuzi – Djurdjeviç, Latifi, Aralica

/f.a/abcnews.al