Formacionet e mundshme të “Der Klassiker”

schedule20:03 - 31 Mars, 2023

schedule 20:03 - 31 Mars, 2023

Bayern do të luajë të shtunën më 18:30 supersfidën ndaj Dortmund e cila mund të vendosë shumë për titullin.

Bayern është vetëm një pikë larg kreut që mbahet nga Dortmund dhe një fitore do të zbriste nga froni verdhezinjtë.

E gjithë vemendja do të jetë tek Tuchel i cili do të debutojë pikërisht në derbi.

FORMACIONET E MUNDSHME:

Bayern (3-4-2-1): Sommer; Pavard, Upamecano, De Ligt; Cancelo, Kimmich, Goretzka, Davies; Sane, Muller; Choupo-Moting.

Dortmund (4-1-4-1):  Kobel; Wolf, Sule, Schlotterbeck, Ryerson; Mund; Reus, Ozcan, Bellingham, Guerreiro; Haller. /G.D abcnews.al/