Formacionet e mundshme: Inter-Juventus, 22 “luftëtarët” që zbresin në fushë mbrëmjen e sotme

schedule12:37 - 24 Tetor, 2021

schedule 12:37 - 24 Tetor, 2021

Inter-Juventus është supersfida e ditës së sotme në Seria A. Përballja mes “bardhezinjve” dhe “bluzinjve” do të jetë një përballje e luftuar nga të dyja skuadrat.

Nuk iu lejohet të gabojnë, prandaj janë të detyruar të fitojnë për të qëndruar afër Milan dhe Napolit të cilë kanë filluar arratisjen në këtë fillim sezoni.

Të dy trajnerët kanë zgjedhur edhe lojtarët e mundshëm që priten të hidhen në fushën e lojës. 22 luftëtarët e zgjedhur nga Inzaghi dhe Allegri janë ata që do mbajnë mbi super një duel të tillë.

Formacionet e mundshme:

Inter: Handanovic, Skiniar, De Vrij, Bastoni, D’Ambrosio, Barella, Brozovic, Vidal, Perisic, Dzeko, Lautaro Martinez

Juventus: Szczesny, Danilo, Bonucci, Chiellini, Alex Sandro, Cuadrado, Locatelli, McKennie, Bernardeschi, Morata, Kulusevski

/f.a/abcnews.al