Flokët e sezonit të ri nuk duan stilim

schedule14:08 - 18 Shtator, 2021

schedule 14:08 - 18 Shtator, 2021

Më pak vlen më shumë edhe për flokët tanë, siç e shohim tani në pasarela. Stilet e flokëve të stilizuara me shumë produkte duket se janë një gjë e së kaluarës.

Prerjet e flokëve po bëhen gjithnjë e më të thjeshta dhe jo modeste, siç janë edhe modelet e flokëve, kështu që ata as nuk kanë nevojë për stilim. Pasarelat e sezonit Pranverë/Verë 2022 që morëm pjesë në Javën e Modës në Nju Jork, vërtetuan se flokët thahen natyrshëm, pa mjete ngrohëse. Ato janë të drejta, me onde, kaçurrela dhe madje edhe të skuqura, diçka që deri vonë nuk mund të mendonim për flokët tanë. Si të arrijmë flokë natyralë me lëvizje dhe vëllim, si në pasarela.

.Sidoqoftë, edhe flokët natyralë kanë sekretet e tyre nëse duam të arrijmë një rezultat mbresëlënës.

Këshilla e parukereve është të lëmë flokët tanë të thahen natyrshëm dhe kjo mund të jetë pozitive vetëm për shëndetin e tyre. Por si u japim vëllim rrënjëve në mënyrë që të kenë lëvizje natyrale? Thjesht mbajeni tharësen e flokëve për disa sekonda drejt rrënjëve, në mënyrë që zona e kokës të thahet dhe flokët të fitojnë volum, duke lënë që pjesa tjetër të thahet natyrshëm. Ky truk i vogël është i mjaftueshëm, në fund të fundit, zona e kokës përmban lipide që duhet të mbrohen për të shmangur yndyrën, kështu që është më mirë të thani lagështinë e tepërt.

Thjesht mbajeni tharësen e flokëve në një distancë prej 15 cm nga flokët tuaj në shkallën e nxehtë dhe me ajrin në rrënjë dhe thajini ato për 60 sekonda. Në këtë mënyrë do të arrini flokë natyralë me lëvizje dhe vëllim, si në pasarela./abcnews.al