Fjalët e para të Kostic: Është e lehtë t’i thuash “po” Juventusit, është një shans që e meritova

schedule20:59 - 12 Gusht, 2022

schedule 20:59 - 12 Gusht, 2022

Filip Kostic është zyrtarisht lojtari i ri i Juventusit. Anësori serb, pas njoftimit të bardhezinjve, ka publikuar edhe intervistën e tij të parë për kanalet zyrtare të klubit:

“Është një ditë e veçantë për mua. Jam shumë i lumtur, këtë mëngjes kur ju prisja të vini këtu. Isha shumë i emocionuar dhe nuk po pres me padurim të stërvitem me ekipin dhe të luaj para tifozëve tanë”.

Çfarë ju shtyu t’i thoni po Juventusit?

“Nuk është shumë e vështirë t’i thuash po Juventusit”.

E keni imagjinuar tashmë debutimin tuaj pranë mikut tuaj Vlahovic?

“Unë kam folur tashmë me Dusan, jam i lumtur që ai është pjesë e ekipit. Ai është një nga sulmuesit më të mirë, është mirë të luash me të.”

A mendoni se ky mund të jetë hapi vendimtar për karrierën tuaj?

“Po, sigurisht, kam dhënë gjithçka dhe kam punuar shumë për të. Mendoj se e meritoj Juventusin. Kur një klub si ky vjen, është gjithmonë koha e duhur.”

Çfarë mund t’i jepni skuadrës?

“Unë mund të sjell shumë cilësi, do të përpiqem. Do të jap gjithçka për Bianconerët”.

Jeni ndër lojtarët më të mirë të ndihmës në Evropë. A ju pëlqen të ndihmoni shokët?

“Më pëlqen të luaj kështu, atëherë varet nga ajo që dëshiron trajneri dhe çfarë është më e mira për ekipin. Nëse është mirë për ekipin, unë do ta bëj më së miri.”

Një mesazh për fansat?

“Përshëndetje Bianconeri, jam shumë i lumtur që jam këtu. Shihemi së shpejti në fushë. /abcnews.al/