Fishekzjarrët për kujtimin e Bastijës bien në turmë, humbin jetën motër e vëlla në Francë

schedule15:32 - 15 Korrik, 2022

schedule 15:32 - 15 Korrik, 2022

Një djalë 7-vjeç dhe motra e tij 24-vjeçare, humbën jetën mbrëmë në rajonin Soleil të Francës. Fishekzjarret e festimeve për Bastijën, ranë në turmë, duke plagosur motër e vëlla, të cilët humbën jetën më pas në spital.

Të plagosur kanë mbetur edhe shtatë persona të tjerë dhe policia franceze po heton për shkaqet e incidentit.

Dëshmitarët okularë deklarojnë se fishekzjarrët ranë në turmën e mbledhur për të kujtuar ditën e rëndësishme për historinë e Francës. /abcnews.al