Festivali “Ditënetët e Librit”, Çun Lajçi promovon “Bekimi i Plisit të Moisiut”

schedule16:41 - 19 Maj, 2018

schedule 16:41 - 19 Maj, 2018

Artisti i njohur nga Kosova, Çun Lajçi, ka promovuar në Tiranë librin e tij “Bekimi i Plisit të Moisiut”. Në festivalin Ditënetët e Librit, Lajci recitoi e performoi me lahutë, duke krijuar njëatmosferë të pazakontë në sallën e Muzeut Kombëtar.

Një promovim ndryshe i librit erdhi në festivalin “Ditënetët e Librit”. Rrëfim dhe performancë nga artisti i njohur Cun Lajçi.

Copëza jete ka përmbledhur në librin e tij “Bekimi i Plisit të Moisiut” aktori Çun Lajçi.

Çun Lajçi është i njohur në fushën e teatrit dhe kinematografisë shqiptare. Ndërsa poezia është një tjetër pasion i tij. Me vargje shpreh gjithçka ka në shpirt, dashurinë për vajzën e humbur, por edhe revoltën ndaj aktualitetit.

Libri “Bekimi i Plisit të Moisiut” i dedikohet vajzës së ndjerë të autorit dhe dy artistëve të mëdhenj, Bekim Fehmiu dhe Aleksandër Moisiut./abcnews.al