Sesioni i dytë i Kuvendit, Rama mbërrin në Pallatin e Kongreseve

schedule12:04 - 9 Prill, 2022

schedule 12:04 - 9 Prill, 2022

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur në ambientet e Pallatit të Kongreseve. Pask pak pritet q ëtë fillojnë punimet e fazës së dytë të Kongresit të PS.

Gazetarja Erneta Shevroja raporton se sipas agjendës, në këtë pjesë të dytë do të ketë diskutime politike. Konkretisht, kjo fazë ka të bëjë me punët e brendshme të partisë.

Fjalimet do të hapen nga Sekretari i Përgjithshëm, Damian Gjiknuri. Fjalën do të mbajë edhe kreu i gripit parlamentar, Taulant Balla. Ndërsa, sipas agjendës zyrtare kryeministri Edi Rama do të flasë përpara delegatëve socialistë rreth orës 13:00. Ky Kongres ka rikthyer edhe Ditmir Bushatin.

Sakaq, faza e parë e punimeve nisi në orën 09:30 të mëngjesit të sotëm. Pesë panele ishin vendosur në sheshin “Nënë Tereza”, ku ministra, deputetë dhe përfaqësues të PS zhvillua ndiskutime për disa çësjjtje. g.v/abcnews.al