EULEX-i kontroll në shtëpinë e një ish-luftëtari të UÇK-së

schedule11:33 - 14 Shtator, 2023

schedule 11:33 - 14 Shtator, 2023

Njësitë e Policisë së EULEX-it janë duke e bastisur shtëpinë e ish-pjesëtarit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Behar Berishës.

Berisha ka qenë bashkëluftëtar i Sali Mustafës – Calit.

Aty prezente është edhe Policia e Kosovës.

Ndryshe, EULEX me urdhër të Dhomave të Specializuara ka sekuestruar telefonat personal të ish-komandantit të Zonës Operative të Llapit, Rrustem Mustafa – Remit, ish-të burgosurit politik, Nait Hasanit, vëllait të luftëtarit të UÇK-së, Sali Mustafës, si dhe ka bastisur shtëpinë e heronjve Fahri e Bahri Fazliu.

/KosovaPress/