Teuta Dobi

17d235d5-b76c-4693-bfdb-02a9f27ef9f2.jpg
R D19:57 | 06/12/2019

Drejtoresha e gjimnazit Sami Frashëri në Tiranë është shkarkuar sot nga puna. Lajmi konfirmohet nga burime të sigurta të Abc News.

Burime nga shkolla thanë se znj. Dobi, një ditë pas tërmetit të 26 nëntorit, lejoi nxënësit të hynin në shkollë për të zhvilluar një provim në lenden e gjermanishtesh.

Në kohën kur toka ende dridhej nga pasgoditjet e termetit 6.4 ballësh, drejtoresha mori guximin të çelë dyert e shkollës, duke rrezikuar jeten e nxënësve.

“Sami Frashëri” është një ndër shkollat që ka pësuar dëme të shumta dhe për pasojë është klasifikuar nga inxhinierët “jashtë funksionit”.

Lexo edhe:

U dëmtua nga termeti, vendoset shiriti i sigurisë në gjimnazin “Sami Frashëri”

PROVOKACIJA-26.06.2018-1280x720.jpg
ent ela12:20 | 27/06/2018

Të ftuar në emisionin e radhës të “Provokacija” nga Mustafa Nano ishin:

Shpëtim Idrizi ka komentuar ndeshjen Serbi-Zvicër, dhe simbolin e shqiponjës të bërë nga dy shqiptarët Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka. Sipas tij gjesti i shqiponjës është një formë shumë e bukur e të shprehurit të identitetit dhe nuk është e ndaluar.

Idrizi në cilësinë e kreut të PDIU ka ka folur gjithashtu edhe për çështjen çame dhe deklaratat e palës greke, pasi sipas tij nuk ka transparencë nga pala shqiptare. Duke iu referuar deklaratave të palës greke Idrizi tha se nuk është në tryezën e negociatave çështja e shqiptarëve të Çamërisë, ndërsa i bën thirrje ministrit të jashtëm se çështja çame nuk është çështje vullneti, por është detyrim.

Rubens Shima, historian, arti ish-drejtor i GA, ka folur për historinë  eTeatrit Kombëtar. Në një shkrim që i dedikohej debatit të Teatrit Kombëtar, Shima tha se ndërhyri pasi spekulimi mori përmasa të jashtëzakonshme, duke e denigruar godinën e Teatrit.

Teuta Dobi, drejtoresha e gjimnazit “Sami Frashëri”. Ka folur mbi ndikimin që kanë telefonat, në jetën e nxënësve. Sipas saj nxënësit kanë krijuar varësi dhe janë bërë asocialë.

Olsi Jazexhi, Historian. Ka folur për origjinën e Skënderbeut dhe të shqiptarëve.  Sipass tij nuk ka një dokument që vërteton se Skënderbeu ka folur shqip. Ai ka komentuar edhe lajmet e rreme të portaleve në adresë të tij./abcnews.al

 


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono