sauk
Number 10 special advisor Dominic Cummings arrives in Downing Street late on Friday afternoon in central London, March 27, 2020. - British Prime Minister Boris Johnson announced on Friday that he is self-isolating after testing positive for COVID-19. (Photo by Tolga AKMEN / AFP) (Photo by TOLGA AKMEN/AFP via Getty Images)

policia123.jpg
ad min09:39 | 27/01/2019

Policia zbardhi vjedhjen e një pike karburanti që ndodhi më datë 24 Janar në Sauk të Vjetër. Policia arriti të identifikojë dhe të ndalojë autorin e dyshuar të ngjarjes. Ai është 26-vjeçari me inicialet K.B.

Mbrëmjen e 24 Janarit, ai dyshohet të ketë vjedhur në një pikë karburanti 25.000 lekë. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë dhe mbi të riun rëndon vepra penale e “Vjedhjes”./abcnews.al

pallat.jpg
ad min15:30 | 26/09/2018

Një tjetër bllok banimi në Sauk ka përfunduar së rehabilituari. Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, u shpreh se ky është një premtim i mbajtur ndërkohë që i bëri thirrje banorëve të ruajnë investimet publike.

Investimet Bashkia e Tiranës i ka shtrirë dhe në zonat periferike. Blloku i pallateve që kufizohet nga Rr. “Herman Gmeiner” dhe “Selim Brahja” në Sauk që një vit më parë shërbente si parking makinash është kthyer në një mjedis çlodhës për fëmijët dhe të moshuarit.

“Jam super i lumtur sot që kthehemi pas një viti, kemi qenë këtu me kryeministrin Edi Rama për një takim dhe thamë se brenda një viti do ta rregullojmë këtë hapësirë. Sot edhe Sauku i Vjetër i ngjan 35 këndeve të tjera të lodrave që kemi bërë në gjithë Tiranën, për t’iu thënë të gjithë fëmijëve se nuk ka rëndësi ku e kemi shtëpinë, në Sauk të Vjetër, në Kombinat, në Bllok, në Allias, në Laprakë, në Kinostudio, por kushtet i kemi njësoj”, u shpreh Veliaj.

Kryebashkiaku Erion Veliaj u bëri thirrje banorëve që t’i mirëmbajnë investimet e reja publike. Përveç ndërtimit të këndit çlodhës në këtë zonë janë sistemuar kanalet e ujërave të shiut, trotuaret, janë asfaltuar rrugët dhe e gjithë hapësira është gjelbëruar./abcnews.al

auto_makina-flake.jpg
ent ela11:12 | 12/05/2018

Një automjet është përfshirë nga flakët paraditen e sotme në Tiranë. Ngjarja ka ndodhur në segmentin rrugor Sauk-rrethrrotullimi Tegut. Nga të dhënat e Policisë mësohet se mjeti me targë AA 542 SN, me drejtues F. P., ka marrë flakë gjatë lëvizjes dhe për pasojë është djegur plotësisht. Sipas Policisë dyshohet se shkak mund të jetë bërë ndonjë shkëndijë elektrike.

Informacion paraprak

Më datë 12.05.2018, rreth orës 10:10, në segmentin rrugor Sauk-rrethrrotullimi Tegut, mjeti me targë AA 542 SN, me drejtues shtetasi F. P., ka marrë flakë gjatë lëvizjes, ku për pasojë mjeti është djegur plotësisht.

Grupi hetimor në vendngjarje po punon për sqarimin e plotë të shkaqeve të rënies së zjarrit. /abcnews.al

 

vlcsnap-error650-1280x720.jpg
ent ela11:58 | 05/02/2018

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj i bëri apel biznesve dhe familjarëve të formalizojnë marrëdhënien e tyre me ndërmarrjen e ujësjellësit. Nëse kapen në paligjshmëri kryetari i bashkisë paralajmëroi arrestimin e tyre.

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj kërcënon me burg këdo që kapet duke vjedhur ujin e pijshëm. Nga Akademia e Sigurisë në Sauk, ku punonjësit e policisë bashkiake do të trajnohen për një shërbim më cilësor ndaj qyetarëve, Veliaj i drejtoi apelin e tij së pari sipërmarrësve.

 

Ndërkohë kryebashkiaku paralajmëroi për një tjetër aksion që do të nisë së shpejti në Tiranë dhe ku do të jetë e nevojshme ndërhyrja e policisë.

 

Banorët e Tiranës sot sipas kryebashkiakut kanë më tepër besim se bashkia do t’jua zgjidhë problemin. Policia bashkiake tregoi Veliaj merr rreth 36 mijë ankesa në vit përmes telefonatave dhe ndërhyn në rreth 700 raste në ditë./abcnews.al

aksident-naten-933x445.jpg
ad min18:55 | 29/12/2017

Në autostradë, tek mbikalimi i Saukut, është aksidentuar një këmbësore, rreth 35 vjeçe, ende e paidentifikuar, nga drejtuesi i automjetit S.Ç 27 vjeç. E lënduara ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore.

Grupi hetimor po kryen veprimet e metejshme për përcaktimin e shkakut të aksidenit.

Drejtuesi i mjetit është shoqëruar në Polici për veprime të mëtejshme./tvklan.al


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono