rruga transballkanike

hyrja-10.00_00_16_03.Still001-1280x720.jpg
ad min12:45 | 08/09/2019

Katër persona kanë mbetur të plagosur si pasojë e përplasjes së tre mjeteve të ndodhur në rrugën Transballkanike në Vlorë. Nuk dihen ende shkaqet që kanë sjellë këto aksidente ndërkohë që në vendngjarje shkuan dy ekipe policore për të bërë të mundur zbardhjen e plotë të saj. Sipas informacionit nga spitali personat janë jashtë rrezikut për jetën./ABC News Albania 24/7

rruga-transballkanike.jpg
ad min19:02 | 17/04/2019

Qarkullimi në rrugën “Transballkanike” është kthyer në makth për drejtuesit e mjeteve dhe këmbësorët. Trafiku i rënduar për shkak të devijimit të trafikut meqenëse po bëhen punime me bulevardin e qytetit ka shtuar edhe numrin e aksidenteve rrugore.

Për të shkuar në vendin e ngjarjes ambulanca e spitalit të Vlorës duhet të kalojë përmes një trafiku të rënduar.

Në “Transballkanike”, lëvizja e mjeteve është kthyer në shqetësim. Kjo për shkak të fluksit si pasojë e devijimit të trafikut, pasi në bulevardin Vlorë-Skelë po kryhen punime. Këtu semaforët mungojnë, mbikalimet dhe sinjalistika vertikale gjithashtu. Një gjendje e tillë është krijuar ende pa nisur sezoni turistik gjatë të cilit numri i mjeteve do jetë disafishuar.

Por përveç trafikut të renduar, në “Transballkanike” numri i aksidenteve është i lartë. Referuar shifrave zyrtare, nga fillimi i vitit janë regjistruar 23 ngjarje me pasoja të rënda në njerëz e mjete.

Kjo rrugë është nën juridiksionin e Drejtorisë së Përgjithshme të Rrugëve, pasi ndodhet në hartën e segmenteve nacionale./abcnews.al

aksidenttii.png
ent ela09:03 | 22/10/2018

Një tjetër aksident ka ndodhur në Transballkaniken në Vlorë. Një makinë tip Reno ka goditur një kalimtare, e cila po ecte në anë të rrugës. Goditja ka qenë aq e fortë sa gruaja përfundoi disa metra larg.  Ajo u dërgua me urgjencë në spital, por gjendja e saj është e rëndë. Në këtë rrugë çdo ditë ka patur aksidente me pasoja të rënda. Kryesisht janë dëmtuar kalimtarët, që sipas policisë shkaqet lidhen me mosrespektimin e rregullave të qarkullimit. /abcnews.al

AKSIDENTI-VLORE-1280x720.jpg
ent ela16:44 | 19/03/2018

Një person ndërroi jetë pasi mbeti i plagosur rëndë në një aksident rrugor që ndodhi në rrugën Transballkanike të Vlorës. Mësohet se drejtuesi i një biçiklete është përplasur nga një makinë tip Ford. Shoferi i kësaj të fundit pas aksidentit ka tentuar të largohet, por është ndaluar nga policia.

I plagosuri nuk mundi t’i mbijetojë plagëve të marra nga aksidenti. Sipas policisë dyshohet se drejtuesi i biçikletës i ka prerë rrugën mjetit, i cili po ecte me shpejtësi tej normave të lejuara. /abcnews.al


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono