mungon Rama

Screenshot_2-8.png
R D19:09 | 18/12/2019

Parlamenti votoi edhe ligjin e dytë të paketës “antishpifje” që ka të bëjë me funksionimin e AKEP.
Ky ligj mori 87 vota pro, ndërsa abstenoi deputeti socialist Ditmir Bushati. Kryeministri Edi Rama nuk ishte ne salle teksa u votuan ligjet e shumëdebatuara për median. Ligjet e qeverisë, morën edhe disa vota nga opozita e re.

Votimi në tërësi

87 pro
10 kundër
3 absetenim

Deputetët e LSI që mbështeten ligjin për AKEP janë:

Ylli Shehu
Edmond Rrushi
Aurora Mara
Edjola Braha
Nimet Musai

Ligji

“Për disa shtesa dhe ndryshime në ligjin nr. 9918, datë 19.5.2008, “Për komunikimet elektronike në Republikën e Shqipërisë”, të ndryshuar pdf (Neni 78 i Kushtetutës dhe nenet 55 dhe 73-77 të Rregullores, votim me shumicë të thjeshtë)”

/abcnews.al


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono