bashkepunim
ZUM MEDIKAMENTEN-PREISVERLGLEICH ZWISCHEN DER SCHWEIZ UND DEM AUSLAND STELLEN WIR IHNEN AM DIENSTAG, 12. FEBRUAR 2013 FOLGENDES ARCHIVBILD ZUR VERFUEGUNG - Eine Mitarbeiterin der Apotheke Wyss versieht Medikamentenschachteln mit Strichcodes, aufgenommen am 13. Juli 2012 in der Apotheke Wyss in Baden. (KEYSTONE/GAETAN BALLY / Keystone)..

Untitled-3-9.png
So Nila10:52 | 24/01/2020

Reperi shqiptar me famë ndërkombëtare, Gashi kohë më parë paralajmëroj bashkëpunimin me këngëtarin amerikan, Chris Brown.

Ky projekt i shumëpritur është konfirmuar edhe nga vet artisti amerikan, i cili ka bërë të ditur një gjë të tillë nëpërmjet një postimi në Instagram.

 

Kënga mban titullin “Safety” dhe është në bashkëpunim edhe me Afro B dhe DJ Snake.

Ajo sapo është publikuar në Youtube dhe menjëherë ka tërhequr vëmendjen e fansave.

 

Këtë këngë e kemi dëgjuar edhe më herët, megjithatë zëri i Chris i ka dhënë edhe më shumë ritëm./abcnews.al

IMG_20200119_102556-768x419-1.jpg
So Nila12:26 | 22/01/2020

Ditën e djeshme në internet doli kënga e Mozzik dhe Tayna.

Ndonëse, “Edhe ti”, ishte planifikuar të publikohej më 28 janar, dikush iu ‘prishi punë’ dhe dyshja u detyrua të publikojë bashkëpunimin më herët.

Momenti ka ardhur dhe kënga sapo ka dalë në Youtube.

Ashtu siç tha edhe Mozzik, ky projekt muzikor me siguri do të kthehet në një mega hit dhe pritet që të dëgjohet kudo./abcnews.al

 

Capture-118.jpg
So Nila12:08 | 22/01/2020

Bashkëpunimi me DJ francez Hcue për këngën “Don’t say no more”, duket se ka qenë një sukses i madh për Kidën.

 

Këngëtarja tashmë thuhet se ka bashkëpunuar me një artist tjetër francez, emri i të cilit nuk është bërë ende i ditur për publikun.

Nëpërmjet një postimi në Instagram, këngëtarja ka treguar se për këngën po punon në Francë dhe producentët nuk janë shqiptarë.

 

Ajo nuk ka zbuluar më tepër detaje duke shtuar kuriozitetin e fansave, megjithatë kjo këngë me siguri do i hapë dyert e suksesit ndërkombëtar.

Kujtojmë se kënga e fundit e Kidës është publikuar pak para përfundimit të vitit të shkuar dhe mezi po presim ta shohim se çfarë ka përgatitur për vitin e ri./abcnews.al

collage-16.jpg
So Nila09:43 | 16/01/2020

Reperi shqiptar me famë botërore, Gashi prej disa ditësh ka paralajmëruar një bashkëpunim me Chris Brown.

Këtë gjë e bëri të ditur nëpërmjet një postimi në Instagram, ku shkruante se kënga e re, “Safety” do të vijë në duet me Brown.

Gashi nuk zbuloi më tepër detaje, megjithatë së fundmi i ka treguar qartë të gjitha.

Reperi ka publikuar një foto në Instagram dhe në të zbulon datën e hedhjes në treg të këngës.

 

Ai ka treguar se me 24 janar do ta sjell bashkëpunimin me reperin me fame botërore Chris Brown, si dhe Afro B dhe Dj Snake.

Duke pasur parasysh se artistët me të cilët do të bashkëpunojë janë shumë të suksesshëm, kjo këngë pritet të jetë një super hit./abcnews.al

FKKKKK.png
So Nila08:50 | 15/01/2020

Këngëtarja e njohur shqiptare, Flaka Krelani, ka gati projektin më të ri muzikor.

7 muaj pas projektit të saj të fundit “Slay”, Flaka Krelani ka lajmëruar këngën e saj të radhës. Megjithatë ky projekt i ri nuk është aspak i zakonshëm.

Flaka ka treguar se do të vijë në bashkëpunim me një nga reperët e grupit të 2Pac “Outlawz”, Young Noble. Ai ishte i fundit që u prezantua në grupin e hip hop-it dhe ka marrë pjesë në disa projektet e fundit të 2Pac para se ai të ndahej nga jeta.

“E lumtur të ju njoftoj PLAYA që sjell një nga artistët më të mëdhenj të HIP HOP-IT të të gjitha kohërave YOUNG NOBLE, një nga anëtarët e grupit Hip Hop OUTLAW… Unë u rrita duke dëgjuar 2Pac, OUTLAW, dhe kjo është me të vërtetë një ëndërr e realizuar! Faleminderit @young_noble që para së gjithash je me këmbë në tokë, dhe që realizove këtë, unë të vlerësoj dhe të dua gjithmonë!”, shkruan Flaka në Instagram, ku ka publikuar edhe disa sekonda nga kënga. Ky projekt do të publikohet të shtunën./abcnews.al

View this post on Instagram

Happy to announce PLAYA featuring with one of the most greatest HIP HOP artist of all time YOUNG NOBLE, one of the members of Hip Hop group OUTLAW, YOU GUYS ALREADY KNOWWWW… I grew up listening to 2Pac, OUTLAW, and this is really a dream come tru! Thank you @young_noble for being so down to earth first of all, and making it happen, I do appreciate you and always love you! REAL RECOGNIZE REAL! • PREMIERA TE SHTUNEN 18:00 STAY TUNED • SATURDAY • 18:00 Beat by: @i.am.max_ Studio recording: @j2lrecords @xhimiondebeat_official @farfromegypt Video: @infilms_ Director: @pellumbrraci Styling: @donamatoshiofficial @helenadia_kosova @egzonkazagiqiofficial Hair & Makeup : @taulantdritastudio @blertanails @young_noble @outlawuniversity #playa

A post shared by Flaka Krelani (@flaka.krelani) on

mozik.png
So Nila11:11 | 14/01/2020

Prej kohësh në media qarkullon një lajm ku thuhet se dy super këngëtarët shqiptarë, Tayna dhe Mozzik do të bashkëpunojnë në këngën e radhës.

Dyshimet u ngritën pasi dyshja shpesh komentonte  në fotot e njëri-tjetrit duke lënë disa nënkuptime.

Por tani këto nuk janë më spekulim.

Dyshja ka konfirmuar gjithçka nëpërmjet një postimi në Instastory dhe mezi po presim që kënga të publikohet.

 

“Po pritoj mju kallzu që osht hit. Hahaha se e kam tepru hit hit… amo betohem që është mega hit”, shkruan Mozzik në foton ku zbulon dhe titullin e këngës.

Projekti i tyre i përbashkët mban titullin “Edhe ti” dhe me siguri brenda këtij muaji do të publikohet./abcnews.al

Shaggy-Rihanna-e1578910183799.jpg
So Nila14:24 | 13/01/2020

Pas katër vitesh mungesë në muzikë, këngëtarja e famshme Rihanna do të sjellë albumin e saj të ri.

Albumi do të titullohet “R9” dhe pritet t jetë një sukses i vërtetë, ndërsa fansat po presin me padurim lançimin e tij.

Për njërën prej këngëve në albumin e ri, Rihanna ka ftuar në bashkëpunim këngëtarin e njohur Shaggy.

Mirëpo, vetë këngëtari ka treguar se e ka refuzuar ftesën e RiRi-t dhe arsyeja na habiti.

Shaggy ka treguar se e ka refuzuar këngëtaren, pasi ishte i ftuar të merrte pjesë në audicione. Kështu, ai e humbi mundësinë për të bërë një bashkëpunim me Rihanna-n.

“Ka njerëz shumë të mrekullueshëm që janë përfshirë në albumin ri, po për vete nuk mendoja se kisha nevojë të merrja pjesë në audicione. Po ja lë këtë djemve më të rinj.”- është shprehur këngëtari./abcnews.al

 

rama-2.jpg
R D16:23 | 08/12/2019

Kryeministri Edi Rama i drejton një tjetër mesazh liderit të opozitës për bashkëpunim. Në rrjetin social Twitter ai shkruan: “Lulzim Basha, një pjesë e sugjerimeve të publikuara lidhur me bizneset e dëmtuara në Durrës, përkojnë me propozimet e hartuara nga kryetari i Komitetit Kombëtar të Rindërtimit & Ministrja e Financave, por vazhdoj të them se refuzimi i tryezës së përbashkët është gabim i madh”.

Kujtojmë se edhe më herët Rama i ka kërkuar Bashës të ulen në tryezë për të hartuar së bashku planin e masave për të dëmtuarit nga termeti, por vetë Basha është shprehur se “nuk është momenti për të dalë bashkë në fotografi por për të ndihmuar njerëzit e goditur nga fatkeqësia natyrore”.

Sot, kreu i PD-së ka propozuar paketën me 5 pika për rimëkëmbjen e biznesit të prekur nga tërmeti në Durrës:

1. Përjashtim nga taksa e pronës dhe nga të gjitha taksat dhe tarifat vendore gjatë periudhës së rindërtimit për të gjithë operatorët ekonomikë me aktivitet në zonat e prekura.

2. Përjashtimin nga tatim fitimi për të gjitha subjektet që e ri-investojnë fitimin për të rikuperuar dëmet e tërmetit.

3. Pezullimin e kontributeve të sigurimeve shoqërore dhe shëndetësore për periudhën deri në rikuperimin e dëmeve dhe pagesat e shtyra të kryhen me këste pas periudhës së rikuperimit.

4. Përjashtimin nga tvsh për të gjitha materialet, lëndët e para, mjetet kapitale që përdoren për rikuperimin e dëmeve.

5. Pezullimin dhe fshirjen e pagesave të faturave të energjisë dhe të ujit gjatë kohës së gjendjes së fatkeqësisë natyrore.

/abcnews.al

zoran-zaev.jpg
ger ta17:11 | 14/11/2019

Kryeministri maqedonas  Zoran Zaev tha të enjten se Maqedonia e Veriut bashkëpunon me Rusinë, Kinën dhe Lindjen e Mesme, por nuk ka alternativë tjetër për ne përveç NATO-s dhe BE-së.  Zaev i bëri komentet në shënimin e 25 vjetorit të marrëdhënieve diplomatike mes Maqedonisë së Veriut dhe Federatës Ruse.

Kryeministri maqedonas Zoran Zaev tha të enjten në një konferencë shtypi pas shënimit të 25 vjetorit të marrëdhënieve diplomatike mes Maqedonisë së Veriut dhe Federatës Ruse, se vendi i tij mbetet i hapur për bashkëpunim sa më të thellë ekonomik me federatën Ruse dhe me shtetet tjera, mirëpo Maqedonia e Veriut nuk kërkon alternativë tjetër përpos BE-së dhe NATO-s.

“Alternativë tjetër përpos NATO-s dhe BE-së nuk ekziston. Këtë na e ka thënë populli ynë, rreth 80 për qind e qytetarëve tanë janë për integrim të Maqedonisë sës Veriut në NATO dhe BE. Është interes i yni, siç është interes edhe i vendeve të BE-së dhe NATO-s. të bashkëpunojmë me pjesën tjetër të botës. Ne bashkëpunojmë me Rusinë me Kinën edhe me Lindjen e Mesme si dhe me shumë shtete aziatike, siç janë India dhe shumë shtete tjera, për shkak se kjo sjellë prosperitet direkt për popullatën tonë. Por gjithmonë theksojmë se  nuk ka alternativë tjetër për ne përveç NATO-s dhe BE-së”./abcnews.al


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono