Artemis Dralo Malo

MBULIM-BETOHEN-DEPUTETET.mpg_snapshot_00.02-1280x720.jpg
ent ela11:30 | 23/05/2019

Janë betuar dy deputetë të rinj sot në Kuvend. Komisioni i Rregulloreve dhe mandateve ka verifikuar mandatet e dhëna nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve për Ervis Meço nga lista shumë emërore e Partisë Demokratike në qarkun Vlorë dhe Artemis Dralo Malo mori mandatin pasi Flamur Golemi dorëzoi mandatin e deputetit për të kandiduar si kryebashkiak i Bashkisë Gjirokastër. Me betimin e dy deputëtëve në seancën e sotme plenare arrin në 122 numri i deputetëve në Kuvend. /ABC News Albania 24/7

 


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono