EMRI/ Kontrollet e RENEA-s në Kurbin, arrestohet një person

schedule17:51 - 25 Shkurt, 2021

schedule 17:51 - 25 Shkurt, 2021

RENEA dhe Forcat Operacionale kanë kryer sot kontrolle në zonën e Kurbinit. Abcnews.al mëson se nga kontrollet është gjetur një armë zjarri dhe është arrestuar poseduesi i saj.

Në pranga ka rënë Cen Karriçi. Ai u kap brenda një lokali me armë zjarri pistoletë.

Mësohet se kontrollet po bëhen kryesisht për të zbardhur më shumë për vrasjen e Shkëlzen Kastratit, disa javë më parë në Fier.

Burime bëjnë me dije se priten të tjera arrestime. /abcnews.al