“Emocion i ndryshëm, por i njëjti gëzim”, Dybala feston 90 gola me Juventusin

schedule23:56 / 16/02/2020

Paolo Dybala bëri një ndeshje të shkëlqyer për Juventusin në takimin kundër Brescias. Pas ndeshjes, sulmuesi shkroi në Instagramin e tij zyrtar: “90 gola me këtë fanellë bardhezi. Sa herë që shënoj, kam një emocion të ndryshëm dhe të njëjtën gëzim”.

Me këtë mesazh, Paulo Dybala festoi 90 gola të shënuar me fanellën e Juventusit, pas fitores 2-0 kundër Brescias. Argjentinasi, me një goditje dënimi, zhbllokoi ndeshjen dhe shënoi një supergol, duke i hapur udhë suksesit bardhezi./abcnews.al

 

View this post on Instagram

 

90 ⚽️ con questa maglia ⚪️⚫️. Ogni volta un’emozione diversa e la stessa gioia! #finoallafine #dybalamask

A post shared by Paulo Dybala (@paulodybala) on

schedule23:56 / 16/02/2020