Ekziston një truk për vezën e ziera që ndoshta nuk e dini

schedule19:24 - 26 Shtator, 2021

schedule 19:24 - 26 Shtator, 2021

Thuhet se veza e zier është gjëja më e lehtë që mund të bëni në gatim.

Por çfarë ndodh kur vjen koha për ta pastruar atë? E vërteta është se veçanërisht kur veza është shumë e freskët, pastrimi nuk është aq i lehtë.

Sidoqoftë, ekziston një sekret që do ta bëjë pastrimin e vezës, një detyrë shumë të lehtë. Edhe ndoshta askush nuk ju ka thënë këtë.

E tëra çfarë ju duhet të bëni është të vendosni një fetë limoni në ujë të vluar dhe t’i vendosni vezët brenda. Qërimi do të jetë më i lehtë dhe më i shpejtë se kurrë. Provoje./abcnews.al