Eksperti në ABC: Nëse PD dhe LSI do hynin bashkë në zgjedhje do merrnin 73-78 mandate

schedule22:38 - 25 Prill, 2021

schedule 22:38 - 25 Prill, 2021

Eksperti zgjedhor Agim Tutulani iu përgjigje pyetjes se si do të ishte gara në zgjedhje nëse PD dhe LSI do të hynin të bashkuara.

Ai u shpreh në studion e ABC se nëse kjo do të kishte ndodhur, nuk do të kishte garë. Sipas tij, opozita do të kishte marrë nga 73 në 78 mandate.

“Do ishte diku tek 73-78  për opozitën. Vetëm numrat kemi për momentin dhe nuk do kishte garë. Edhe po të bashkohej PS me LSI” tha eksperti Agim Tutulani. E.L/abcnews.al/