E zbulon Paloka: Këtij ministri i kanë vjedhur shtëpinë

schedule16:02 - 9 Nëntor, 2019

schedule 16:02 - 9 Nëntor, 2019

Nënkryetari i PD-së, Edi Paloka ka një shpjegim ndryshe në lidhje me deklaratat e ministres Elisa Spiropali se socialistët po përgatiten për mandatin e tretë.

Sipas Palokës, shkaku lidhet me vjedhjen e shtëpisë së Spiropalit në fillim të këtij viti.

Me një postim në facebook, ndërsa shtron pyetjes së përse i duhet Spiropalit një mandat i dytë, Paloka shkruan se në fillim të janarit të këtij viti, ministres i kanë hyrë hajdutët në shtëpi.

Postimi i plotë

Pse i duhet Elises nje mandat i trete ?

Mos valle sepse ne janar te ketij viti i hyne hajdutet ne shtepi?

Po ne se i vodhen shtepine , pse nuk ka nje denoncim zyrtar ne polici ?!!

Cfare kane vjedhur hajdutet ne shtepine e ministres se Rames , ish-drejtoreshe e doganave, qe nuk e lejon te bej denoncim ne polici ?!!

Prandaj i duhet nje mandat i trete , qe te “kompensoj humbjet” dhe te barazohet prape me koleget ?