E pazakontë në Kosovë, nusja lë dhëndrin në ditën e dasmës, mysafirët i gënjejnë se ka përfunduar në spital

schedule18:25 - 6 Dhjetor, 2022

schedule 18:25 - 6 Dhjetor, 2022

“Siç e do zakoni bëhen dasmat në vendin tonë” është një shprehje popullore e cila përkufizon ahengjet familjare. Ndërsa një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në një nga familjet shqiptare gjatë sezonit të dasmave.

Organizuesi i dasmës Eltoni ka fol në emisionin “Libero” me Resul Sinain rreth kësaj ngjaje të pazakontë në vendin tonë. Duket se nusja kishte braktisur dhëndrin dhe Eltoni ishte detyruar nga familja e nuses të gënjej duke i thënë se “ nusja është e sëmurë dhe e kemi dërguar në spital”./Express