E papritur: Klubi i Serie A shkarkon trajnerin

schedule14:30 - 27 Prill, 2022

schedule 14:30 - 27 Prill, 2022

Paolo Zanetti shkarkohet nga drejtimi i Venezias, vetëm katër ndeshje para përfundimit të kampionatit.

Skuadra e Venecias ndodhet në vendin e fundit të kampionatit dhe në fakt numëron tetë humbje radhazi në Serie A dhe qëndrimin e saj në kategori është jashtëzakonisht i vështirë.

Konkretisht, Venezia është në -6 nga Cagliari i 17-të dhe ka përballë pesë ndeshje kundër Juventusit, Salernitana, Bologna, Roma, dhe Cagliarit.

Venecia: Paolo Zanetti u shkarkua