E pabesuesheme: Atl Madrid nuk kap dot as Europa League

schedule20:37 - 1 Nëntor, 2022

schedule 20:37 - 1 Nëntor, 2022

Atl Madrid e mbyll me Europën si rrallë herë në dekadën e fundit që pas ardhjes së Simeones.

Los Colchoneros janë mposhtur 2-0 nga Porto duke mbetur të fundit në Grupin B, me vetë mn 5 pikë.

Sa i përket golave, Porto realizoi me autor Taremi 5′, Eustaquio 24′, ndërsa vendasit realizun në shtesë dhe një autogol në portën e tyre me Marcano.

Ndërkohë, Porto u kualifikua si e para e Grupit me 12 pikë, ndërsa Club Brugge e dyta me 11 pikë. SHIKO GOLIN /G.D abcnews.al/