E njofton zyrtarisht KOKSH, Izmir Smajlaj pjesë e olimpiadës së Tokios

schedule11:16 - 23 Qershor, 2021

schedule 11:16 - 23 Qershor, 2021

Komiteti Olimpik Shqiptar ditë pas ditë po njofton për sportistët që do të jenë pjesë e Olipiadës Tokyo 2020, e cila u shty verën e shkuar dhe do zhvillohet në gusht të këtij viti.

Në një postim në rrjetet sociale KOKSH njofton se Izmir Smajlaj është mes sportistëve që do përfaqësojnë flamurin tonë në olimpiadë.

Ai shkon në këtë kompeticion me ftesë. Siç dihet, Smajlaj garon në disiplinën e kërcimit së gjati dhe në të shkuarën edhe shpallur edhe kampion Europe. /abcnews.al