E moshuara porositi vrasjen dhe murosjen e shqiptarit

16:53 | 14/04/201916:530

Janë lënë në burg të dyshuarit që vranë dhe murosën një shqiptar 6 vite më parë në Itali. Gjykata e Milanit mohoi lirimin e të dyshuarve në vrasjen shqiptarit, të cilin më pas e kishin murosur në muret e një banese. Ngjarja ka ndodhur 6 vite më barë. Ndërkohë, prokurori i Monzës po bën hetime të hollësishme që nga vrasja e të ndjerit e deri tek momenti se si kufoma është murosur.

Mediat italiane shkruajnë se bëhet fjalë për shqiptarin Astrit Lamaj, 42 vjeç, i cili ishte zhdukur papritur në Janar të vitit 2013. Por kërkimet policore nuk kishin ndaluar për gjetjen e tij.

Vrasësi i dyshuar do të dënohet dhe aktualisht është në burg në Viterbo. Sipas hetuesve, njeriu e ka mbytur Astritin me një fije najloni në vitin 2013 në Muggiò, në Brianza, ndërsa pesë bashkëpunëtorët e ruanin atë. Sipas gjetjeve të hetimeve, partnerja e  i tij, 64-vjeçare nga Genoa, kishte autorizuar për kryerjen e krimin. Ajo ishte pronare e një argjendarie. Mediat e vendit fqinj shkruajnë se shqiptari kishte vjedhur disa sende të çmuar dhe më pas kishte ikur, duke e braktisur. Për hakmarrje ajo kishte porositur vrasjen e tij./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono