E kryer/ Sule “ndahet” përfundimisht nga Bayern Munich

schedule13:47 - 26 Janar, 2022

schedule 13:47 - 26 Janar, 2022

Niklas Sule nuk do të vazhdojë më karrierën e tij te Bayern Munich, teksa ka zgjedhur të largohet si lojtarë i lirë në fund të këtij sezoni.

Mbrojtësi nuk ka pranuar të rinovojë kontratën me klubin bavarez, teksa vetë lojtari dëshiron të luajë në një skuadër tjetër për të pasur një eksperiencë të re larg Bayernit.

Ka qenë vetë Oliver Kahn, ai që ka konfirmuar këtë lajm: “Negociatat ishin të gjata. Ne i bëmë lojtarit një ofertë, por Sule nuk e pranoi atë. Ne e dimë që Niklas do që të largohet nga klubi në fund të sezonit”.

Kujtojmë se për Sulen ka një sërë kërkesash nga klube të tjera të njohura ku në “pole position” qëndron Barcelona dhe Chelsea. /f.a/abcnews.al