Shpërthen granata, humb jetën 6-vjeçari, plagoset fëmija tjetër në Gramsh

schedule21:12 - 26 Gusht, 2020

schedule 21:12 - 26 Gusht, 2020

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Gramsh. Mësohet se një 6-vjeçar ka humbur jetën, ndërsa ka mbetur i plagosur një 5-vjeçar pasi ka shpërthyer një granatë e vjetër.

Burime nga policia bëjnë me dije se ngjarja e rëndë ka ndodhur në fshatin Siman. Dy fëmijë, të afërm me njëri-tjetrin, A.Ll., rreth 6 vjeç dhe A.L., rreth 5 vjeç , në  oborrin e banesës së shtetasit R.LL, duke luajtur me një granatë  të vjetër,  ka shpërthyer dhe si pasojë janë plagosur të dy fëmijët e mitur.

Fëmija  A.Ll., ka ndërruar jetë rrugës për në Spital,  ndërsa A.L., ndodhet nën kujdesin e mjekëve.

Njoftimi i policisë:

Gramsh/ Informacion paraprak

Në fshatin Siman, Gramsh, dy fëmijë, A.Ll., rreth 6 vjeç dhe A.L., rreth 5 vjeç , në  oborrin e banesës   së shtetasit R.LL, duke luajtur me një granatë  të vjetër,  ka shpërthyer dhe si pasojë janë plagosur të dy fëmijët e mitur.  Fëmija  A.Ll., ka ndërruar jetë rrugës për në Spital,  ndërsa shtetasi  A.L., ndodhet nën kujdesin e mjekëve.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për dokumentimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

/abcnews.al