Medvedev dhe gjithë ministrat japin dorëheqjen nga drejtimi i Rusisë

schedule14:55 - 15 Janar, 2020

schedule 14:55 - 15 Janar, 2020

Kryeministri i Rusisë Medvedev ka dhënë dorëheqjen pak më parë.

Bashkë me Medvedev kanë dhënë dorëheqjen edhe ministrat e tij duke bërë që Presidenti Putin të komandojë ministra të tjerë deri në zgjedhjen enjë qeverie tjetër, raporton abcnews.al.

Mediat ruse raportojnë se vendimi i Medvedev erdhi pas takimit me Putinin, ndërsa nuk dihen arsyet e këtij veprimi tyë beftë. /abcnews.al