Ishte shtruar tek Infektivi, ndërron jetë 59-vjeçari nga Tepelena me COVID-19

schedule21:46 - 14 Gusht, 2020

schedule 21:46 - 14 Gusht, 2020

Një 59-vjeçar me Covid-19 i cili ishte shtruar në spitalin Infektiv ka ndërruar jetë mbrëmjen e sotme.

Burime bëjnë me dije se 59-vjeçari nga Tepelena ishte dërguar me urgjencë në spitalin Infektiv katër ditë më parë.

Ai kishte shfaqur simptoma të rënda si probleme me frymëmarrjen dhe temperaturë të lartë.

Ky është pacienti i dytë nga Tepelena që ndërron jetë në 24 orët e fundit.

Në përditësimin e fundit Ministria e Shëndetësisë raportoi për një tjetër jetë të humbur nga ky qytet, i moshës 62-vjeçare./abcnews.al