Autobusi përplaset me kamionin, aksident i rëndë në Lezhë

schedule10:26 - 15 Shtator, 2021

schedule 10:26 - 15 Shtator, 2021

Një aksident i rëndë ka ndodhur në superstradën Lezhë-Milot. Gazetari Gjergji Figuri raporton për abcnews.al se një autobus me pasagjerë është përplasur me një trajl te kryqëzimi i Shëngjinit.

Mësohet se si pasojë e përplasjes kanë marrë lëndime tre persona. dy fëmijë dhe një grua janë dërguar në spital për të marrë ndihmë mjekësore.

Në vendngjarje kanë mbërritur shërbimet e policisë, ndërsa grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të shkaqeve të këtij aksidenti. g.v/abcnews.al