Dy shqiptarët kapen me drogë në makinë, por ajo që u gjendet në banesë i “groposi” edhe më shumë

schedule08:35 - 21 Tetor, 2021

schedule 08:35 - 21 Tetor, 2021

Dy shqiptarë janë kapur në Padova të Italias. Mësohet se ata janë kapur me gjysmë kilogramë drogë të fshehur në makinën e tyre. Pesëmbëdhjetë kilogramë të tjerë u gjetën në shtëpinë e tyre.

Shqiptarët e kishin bërë drogën gati për ta dorëzuar. Ndërkohë ka qenë sjellja e tyre para karabinierëve që ata të kontrollohen dhe më pas tu gjendet sasia e madhe e drogës. /abcnews.al/