Dukej si shtatzënë për shkak të peshës, e reja bën ndryshimin drastik

schedule11:21 - 19 Qershor, 2021

schedule 11:21 - 19 Qershor, 2021

Një grua, e cila dukej sikur ishte shtatzënë për shkak të peshës prej 125 kg ka bërë ndryshimin drastik duke humbur më shumë se 64 kg. Një vit më parë, Nicole Annetts nga Australia tha se kishte vetëvlerësim të ulët për shkak të formave trupore.

Pasi u diagnostikua me Sindromën e Zorrëve të Irritueshme (IBS) në 2018 dhe dieta jo e shëndetshme e saj bënë që Nicole të merrte më tepër kile, dhe të dukej sikur ishte nëntë muajshe shtatzënë. Por tani me rënien drastike në peshë, pothuajse nuk njihet fare.

Dieta jo e shëndetshme e Nicole dhe Sindroma e Zorrës së Irritueshme e bëri që ajo të fryhej tepër - gjë që ajo tha se e bëri atë të dukej nëntë muaj shtatzënë dhe 'e gatshme të dilte' (majtas) Tani ajo duket e panjohur pasi lëshoi ​​tetë fustane me madhësi dhe është më e lumtur dhe më e shëndetshme se kurrë

“Kam bërë fotografi për t’jua treguar miqve dhe sinqerisht dukej sikur isha nëntë muajshe shtatzënë. Madje një punonjës në supermarket më pyeti nëse isha shtatzënë më parë. Së fundmi, kur ndava fotot e mia në internet, dikush më pyeti nëse isha shtatzënë në ato foto.”, thotë Nicole. /abcnews.al

Ish-e varur nga ushqimi i hedhurinave i është dashur të ndërrojë plotësisht veshjet e saj me rroba me madhësi 24 pasi mund të futet në rrobat me madhësi 8-10 (foto në njërën këmbë të një palë xhinse të saj të vjetra)

Nicole që atëherë ka hequr zakonet e saj të ushqimit të shpejtë në favor të një diete të shëndetshme me proteina të larta, karbohidrate të ulëta, yndyrë të ulët dhe sheqer të ulët dhe thotë se ajo ka më shumë energji se kurrë