Duhet të shmangni këtë lëvizje përpara se të lyeni thonjtë

schedule12:09 - 24 Janar, 2022

schedule 12:09 - 24 Janar, 2022

Kapitulli “thonjtë” është i pari i botës së bukurisë në të cilën kënaqeni që në adoleshencën tuaj të hershme. Kur besimi është rritur, ndjenja e kujdesit rritet në mënyrë dramatike dhe lehtësia e përdorimit të manikyrit bëhet më e thjeshtë për ne.

E megjithatë, sado që nuk arrijmë dot çdo rezultat që na bie në sy në rrjetet sociale, me pak kujdes të gjithë arrijmë të arrijmë më në fund një manikyr të bukur.

Megjithatë, ajo që vëmë re si ankesa kryesore, e cila nuk vonon, është fakti se ngjyra shumë shpejt turbullohet dhe skajet fillojnë të hapen.

Sipas ekspertëve, ka një lëvizje që duhet shmangur para lyerjes dhe kjo quhet “hidratim”. Me fjalë të tjera, duhet të shmangim të bëjmë një manikyr të plotë përpara ngjyrës dhe veçanërisht të aplikojmë çdo formë kremi ose vaji për të hidratuar thonjtë dhe kutikulat.

Në këtë rast, preferohet të zgjidhni një manikyr të thatë, ndërkohë që hidratimi mund t’i ofrohet bujarisht majave tuaja sapo ato të jenë tharë mirë./abcnews.al