Duel për mbijetesën mes Dinamos dhe Skënderbeut, trajnerët skicojnë formacionet

schedule16:09 - 9 Maj, 2022

schedule 16:09 - 9 Maj, 2022

Në orën 16:45, në Kamëz luhet dueli i mbijetesës mes Dinamos dhe Skënderbeut.

Për këto sfida trajnerët kanë vendosur edhe për formacionin titullar, teksa kanë zgjedhur edhe lojtarët që do iu besohen këto përballje.

Formacionet zyrtare:

Dinamo: Simoni, Maliqi, Mija, Imami,  Prodani, Siljanovski, Sidibe, Demiri, Ibraimi, Haxhiu, Reginaldo. Trajner: Rodolfo Vanoli

Skënderbeu: Rexhepi, Frashëri, Dwunfour, Sadriu, Zguro, Pecani, Moraes, Victor, Mara, Mansah, Berisha. Trajner: Skënder Gega

Formacionet zyrtare Teuta-Egnatia:

Teuta: Qirko, Idrizaj, Jazxhi, Ivanovic, Kotobelli, E.Vila, Aleksi, Beqja, Peposhi, Hebaj, Daci. Trajner: Renato Arapi

Egnatia: Puja, Ymeraliaj, Krasniqi, Krivanjeva, Allmuça, Lila, Agbekpornu, Duranski, Imeri, Delaraxh, Pedro. Trajner: Zekirija Ramadani

/f.a/abcnews.al