“Dosjet ishin në bibliotekën time personale”, Biden: Do të merren masa

schedule17:37 - 12 Janar, 2023

schedule 17:37 - 12 Janar, 2023

Presidenti Biden thotë se dokumentet e zbuluara në shtëpinë e tij do t’i dorëzohen Departamentit të Drejtësisë.

“Avokati im ka shqyrtuar vende të tjera ku janë ruajtur dokumentet nga koha ime si nënkryetar dhe kanë përfunduar shqyrtimin mbrëmë .Ata zbuluan një numër të vogël dokumentesh të shënjimit të klasifikuar në hapësirat e magazinimit dhe dollapët e dosjeve në shtëpinë time dhe bibliotekën time personale.

Menjëherë është njoftuar Departamenti i Drejtësisë dhe avokatët kanë marrë masa që Departamenti i Drejtësisë të marrë dokumentet. Pra, ju do të shihni, ne do të shohim të gjitha këto të shpalosen, unë jam i sigurt”, shprehet presidenti i SHBA-ve./abcnews.al/