Dortmund gjen zgjidhje për Haller, marrëveshje me francezin e spikatur

schedule12:29 - 7 Gusht, 2022

schedule 12:29 - 7 Gusht, 2022

Borussia Dortmund bleu Sebastian Haller për të zëvendësuar Erling Haaland, por sulmuesi ka një problem shëndetësor dhe nuk mund të luajë për disa muaj.

Gjermanët janë vënë në lëvizje për të gjetur një zgjidhje për momentin dhe e kanë gjetur.

Raportohet se Dortmund ka arritur marrëveshjen me Koln për Anthony Modeste, veteranin që sezonin e shkuar shënoi 20 gola në Bundesliga. / abcnews.al