Dorëzohen dy ofertat rekord për blerjen e United

schedule23:05 - 22 Mars, 2023

schedule 23:05 - 22 Mars, 2023

Delegacioni i Katarit dhe Sir Jimmy Ratcliffe kanë paraqitur oferta rekord për të blerë Manchester United.

Ata patën zhvillime në negociatat për ndryshimin e pronësisë së Manchester United, pasi brenda afatit u dorëzuan ofertat prej afro 5.6 miliardë paund nga fondi i Katarit, por edhe britaniku më i pasur, Sir Jimmy Ratcliffe, siç raporton Daily Mail.

Mirëpo, as këto oferta duket se nuk arrijnë në kërkesat financiare të familjes Glazer, e cila do të pranonte afër gjashtë miliardë (6.7 miliardë paund).

Rekordi sportiv për blerjen e një ekipi është 4.1 miliardë euro për Denver Broncos të NFL.

Siç raporton botimi, pronarët e rinj të djajve të kuq do të duhet të investojnë një shumë afër një deri në dy miliardë paund për të përmirësuar ambientet/ /G.D abcnews.al/

Burimi: Sport 24