Do të jeni më të ndjeshëm se zakonisht, shenjat e Horoskopit që preken më shumë nga hëna e plotë

schedule11:30 - 9 Shtator, 2022

schedule 11:30 - 9 Shtator, 2022

Hëna e plotë e këtij viti në shtator quhet “hëna e korrjes”, sepse është më afër ekuinoksit të vjeshtës dhe lind pothuajse menjëherë pas perëndimit të diellit, duke ndihmuar kështu fermerët të punojnë me orë më të gjata në fusha pas perëndimit të diellit.

Këtë vit hënën e plotë të shtatorit do ta shohim në datën 10 të muajit dhe më poshtë ju prezantojmë tre shenjat që preken më shumë.

Binjakët

Shtëpia juaj e 10-të, ajo e karrierës dhe e famës, duket se është më e ndriçuar nga Hëna e Plotë e Shtatorit dhe ju bën të mendoni për hapat tuaja profesionale dhe zgjedhjet tuaja. Bërja e një ndryshimi drastik nuk do të jetë e lehtë. Por të qëndrosh në rrugën e gabuar është padyshim më e vështirë. Hëna e plotë te Peshqit mund ta “mjegullojë” situatën për pak kohë dhe të mos ju lejojë të veproni me vendosmëri sa të doni, por ditët në vijim do të jenë mundësia juaj për të shkëlqyer profesionalisht. Prisni përpara se të bëni një lëvizje të madhe derisa të ndiheni plotësisht të sigurt për vendimin tuaj.

Virgjëresha

Marrëdhëniet ndikohen kryesisht nga kjo hënë e plotë. Ish-partnerët mund të shfaqen ose miqësitë mund të ringjallen, falë Mërkurit retrograd. Megjithatë, kjo periudhë mund të duket si një provë për të parë se sa larg keni arritur dhe sa të shëndetshme janë marrëdhëniet në jetën tuaj. Hëna e Plotë e Shtatorit ju nxit të lini pas pakënaqësitë dhe mosmarrëveshjet e vjetra që po ju pengojnë të ecni përpara. Hëna e shtatorit do t’ju ndihmojë të sqaroni se kush meriton të qëndrojë pranë jush.

Peshqit

Ju jeni duke përjetuar një çlirim të plotë emocional këto ditë, Peshq. Do të jeni më të ndjeshëm se zakonisht ndërsa shqyrtoni shumë nga marrëdhëniet tuaja. Lejoni që ndjenjat tuaja të shfaqen dhe përqendrohuni në mos përsëritjen e modeleve negative të marrëdhënieve që ju keni ilustruar ose përjetuar në të kaluarën. Me Hënën e Plotë në shenjën tuaj, Venusin dhe Diellin të fokusuar në shtëpinë tuaj të marrëdhënieve, mund të kuptoni shumë për njerëzit përreth jush dhe veten tuaj./abcnews.al