Dita kur Gareth Bale mund të kishte qenë lojtar i Arsenalit

schedule11:14 - 8 Nëntor, 2021

schedule 11:14 - 8 Nëntor, 2021

Gareth Bale ka qenë një nga yjet më të mëdhenj të Tottenhamit të kohëve të fundit, por kjo mund të kishte qenë ndryshe nëse Arsène Wenger nuk do ta kishte shmangur .

Kur ai ishte ende një premtim në Southampton, Arsenali mund ta kishte nënshkruar me të, por dyshimet e trajnerit francez e bënë atë të përfundonte nënshkrimin me Spurs.

Diçka për të cilën Wenger u pendua më vonë, siç e pranoi në ‘The Sun’ në vitin 2013.

“Ne nuk e nënshkruam me të (Bale) sepse kishim Ashley Cole dhe Gawl Clichy dhe nuk na duhej një tjetër mbrojtës të majtë. Duhet të rrëfej se ishte një gabim i madh, pasi ai mund të luante edhe në mesfushë. Ai në fillim pati një moment të keq në Tottenham, por u transferua në mesfushë dhe ka bërë jashtëzakonisht mirë. Karriera e një lojtari ndonjëherë varet nga ajo që ai luan në demarkacionin e saktë“, u ankua ai. r.t/abcnews.al