an image

Dita e Çlirimit të Shqipërisë, ambasada amerikane uron shqiptarët

an image
10:20 - 29 Nëntor, 2021

Shqiptarët këtë të hënë festojnë 77 vjetorin e Çlirimit nga pushtuesit nazistë gjermanë.

Pjesë e urimeve në këtë ditë të shënuar është bërë edhe ambasada amerikane.

Ambasada në postimin e saj në rrjetin social Facebook, shkruan se ata që sakrifikuan jetët në luftë dhe kremtojnë lirinë.

“Shqipëria shënon sot përvjetorin e 77 të Çlirimit. Në këtë festë zyrtare, shqiptarët nderojnë ata që sakrifikuan jetët në luftë dhe kremtojnë lirinë. Gëzuar Ditën e Çlirimit, Shqipëri!”, shkruan ambasada. /abcnews.al

Të ngjashme

Rama pyet shqiptarët: A duhet të ndahet Shqipëria nga Maqedonia e Veriut për negociatat

Petkoviç: Presim që OSBE të organizojë zgjedhjet presidenciale të Serbisë edhe në Kosovë

“Acari dhe pandemia”, kufizime dhe ndërprerje pune në disa ambasada shqiptare në shtet..

Minutë pas minute

18:18

Shpërdorim detyre, KLSH kallëzon dy ish-drejtorët dhe një punonjës..

18:14

Rama pyet shqiptarët: A duhet të ndahet Shqipëria nga Maqedonia e ..

18:10

“Unë do ta bëj Shqipërinë”, Basha fton të rinjtë: Nuk tërhiqem, ju..

18:07

KLSH kallëzon në prokurori pesë zyrtarë të Kadastrës në Lushnje

18:05

“Modeli i SHBA”, Basha: Asnjë kryeministër të mos qënd..

Zgjedhjet në FSHF, reagon Meta: 3 vjet na bllokuat me BE, po nga UEFA përse doni të na përzini?

Marina Granovskaia, drejtoresha e Chelsea, gruaja më e fuqishme në futboll që Abramovich i beson

Ky është klubi i njohur spanjoll që Lazio po negocion për të transferuar Muriqin

Çerekfinalet e Kupës së Shqipërisë, FSHF ndryshon oraret e ndeshjeve

I ftohti ekstrem ka pushtuar vendin, mos dilni në rrugë pa bërë..

Si festat e vogla mund të përmirësojnë shëndetin tonë mendor

Paralajmërimi i John Kennedy-t për Republikën

Seksi, nazistët dhe da Vinci: Historia e fshehur e rizotos ital..