Diego Simeone u takua me presidentin e Atleticos dhe diskutoi të ardhmen e tij në klub

schedule09:37 - 5 Shkurt, 2023

schedule 09:37 - 5 Shkurt, 2023

Trajneri i Atletico Madrid, Diego Simeone, ka të ngjarë të vazhdojë punën në klubin madrilen.

Sipas Mundo Deportivo, trajneri së fundmi u takua me presidentin e klubit Enrique Cerezo dhe diskutoi të ardhmen e tij. Presidenti e siguroi Simeonen se ai po llogariste tek ai edhe sezonin e ardhshëm.

Simeone ka qenë në krye të Atletico Madrid që nga viti 2011.

Pas 20 javësg të La Ligës, Atletico është në vendin e 4-të të tabelës me 35 pikë. /G.D abcnews.al/