Dhunuan arbitrin, Apeli i jep goditjen finale Shkumbinit!

10:31 | 27/12/201910:310

Janë publikuar nga Federata Shqiptare e Futbollit vendimet e Komisionit të Apelit dhe ekipi i Shkumbinit nuk është falur. Në takimin kundër Dinamos, gjyqtari Sokol Bebja u dhunua fizikisht dhe Disiplina dënoi ashpër Shkumbinin.

Dënimi që mori Shkumbini, me datë 19 dhjetor 2019

1- KF Shkumbini, për dështim në përmbushjen e përgjegjësive në organizimin e ndeshjes kundër KF Dinamo, duke mos zbatuar rregullat e sigurisë dhe duke mos garantuar sigurinë e zyrtarëve të ndeshjes dhe zbatimin e ligjit si dhe kërcënimin e zyrtarëve të ndeshjes, në bazë të nenit 10/1/o, 31, 57/2, 63/1/b, 63/1/c, 63/1/e, 64/1, 62/2 dhe neni 65 të KDS dënohet me përjashtimin nga çdo aktivitet futbollistik për sezonet 2019-2020 si dhe gjobë në masën 1.000.000 leke. Në bazë të nenit 116 të KDS, gjoba të aplikohet në masën 50%.

Ekipi nga Peqini nuk e pranoi këtë vendim dhe apeloi. Sot, Komisioni i Apelit hodhi poshtë apelimin e klubit dhe la në fuqi dënimin fillestar, duke i dhënë një goditje shumë të rëndë skuadrës së Kategorisë së Parë.

Vendimet e Komisionit të Apelit (27.12.2019)

1- Lënien në fuqi të vendimit Nr. 17 të Komisionit të Disiplinës, datë 19.12.2019 (pika 1).

2- Kundër këtij vendimi lejohet ankim në Gjykatën e Arbitrazhit Sportiv (CAS/TAS), Lozanë Zvicër.

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono