Derdhen në autostradë disa litra me uiski të Jack Daniel’s, kapnin vlerën 400 mijë dollarë

schedule18:08 - 24 Nëntor, 2021

schedule 18:08 - 24 Nëntor, 2021

Disa litra me uiski të Jack Daniel’s u derdhën në një autostradë në Tenesi të ShBA-së. Kjo pasi kamioni që transportonte pije me vlerë 400 mijë dollarë u përmbysë.

Nga Departamenti i Policisë Murfreesboro thanë se pas përmbysjes, disa nga shishet brenda u thyen dhe pija përfundoi në rrugë.

Ata postuan një foto që tregon lëngun që rrjedh nga kamioni pasi u ngrit përsëri drejt nga një vinç.

Ishte e paqartë se sa nga uiski i mbijetoi përplasjes, por policia bëri të ditur se shoferi nuk u lëndua nga aksidenti./abcnews.al