Derbi me llogari, Milani e Interi nuk “pickojnë” në gjysmëfinalen e parë

schedule22:56 - 1 Mars, 2022

schedule 22:56 - 1 Mars, 2022

Mbyllet pa fitues derbi i gjysmëfinales së parë të Kupës së Italisë mes Milanit dhe Interit. Përballja në San Siro përfundoi me rezultatin 0-0.

Kuakifikimi do të vendoset në duelin e kthimit. Kuqezinjtë kishin dy mundësi shënimi me anë të Saelemaekers, si dhe një me Krunic.

Interi tentoi me Dzeko nga ana tjetër, por pa sukses. Të dyja skuadrat sigurisht u munduan edhe të menaxhojnë energjitë, pasi kampionati është në një fazë shumë delikate. /abcnews.al